ცხინვალის რეგიონის ჯანდაცვის მინისტრის სამუშაო ვიზიტი მოსკოვში
ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო რესპუბლიკის ჯანდაცვისა და სოციალური განვითარების მინისტრი, აგუნდა პლიევა იმყოფებოდა სამუშაო ვიზიტით მოსკოვში და შეხვდა „კოლეგას“, რუსეთის ჯანდაცვის მინისტრს, მიხაილ მურაშკოს.
შეხვედრაზე „მხარეებმა“ განიხილეს დე ფაქტო რესპუბლიკაში მიმდინარე პროექტის „ცხინვალის რეგიონის ჯანდაცვის სისტემის მოდერნიზაცია 2019-2022 წლებში“ მიმდინარეობა.
პლიევამ განაცხადა, რომ დასახული გეგმის მიღწევა ვერ მოხერხდა. მიუხედავად პირველი ეტაპის შესრულებისა, რომელიც გულისხმობდა სამედიცინო დაწესებულებების მშენებლობას. პრობლემები შეიქმნა მოსახლეობისთვის სამედიცინო სერვისების მიწოდების კუთხით, რაზეც, პლიევას თანახმად, დე ფაქტო უწყება განაგრძობს მუშაობას.

Minister of Health of the Tskhinvali Region Pays a Working Visit to Moscow
The Minister of Health and Social Development of the de facto Republic of the Tskhinvali region, Agunda Plyeva, was on a working visit to Moscow and met with his “counterpart,” the Minister of Health of Russia, Mikhail Murashko.
At the meeting, the “parties” discussed the progress of a project – “Modernization of the Healthcare System of the Tskhinvali Region in 2019-2022” in the de facto republic.
As Plieva said, the set plan could not be achieved. Despite the completion of the first stage, which involved the construction of medical facilities, problems arose in terms of providing medical services to the population, on which, according to Plieva, the de facto agency continues to work.