ცხინვალის რეგიონში მორიგ რუსულ სასწავლებელთან თანამშრომლობის ხელშეკრულება გაფორმდა
ცხინვალის რეგიონის კ. ხეთაგუროვის სახელობის „სახელმწიფო“ დრამატულმა თეატრმა თანამშრომლობის ხელშეკრულება გააფორმა მოსკოვის საშემსრულებლო ხელოვნების უმაღლეს სკოლასთან.
ცხინვალის „სახელმწიფო“ დრამატული თეატრის დასი 2 აპრილიდან მოსკოვში გასტროლებზე იმყოფება. სასცენო წარმოდგენების გარდა, მათ ასევე მოაწყეს გამოფენა სახელად „ეროვნული თეატრის ისტორია“, რომელიც აღნიშნული თეატრის დაარსების 90 წლისთავს მიეძღვნა.
გასტროლების ფარგლებში თეატრის ხელმძღვანელები შეხვდნენ მოსკოვის თეატრისა და სხვადასხვა საგანმანათლებლო დაწესებულების წარმომადგენლებს. შეხვედრებზე ისაუბრეს კულტურული კავშირების განვითარების პერსპექტივაზე რუსეთის ფედერაციასა და ცხინვალის რეგიონს შორის.

The K. Khetagurov “State” Drama Theatre of Tskhinvali region signed a cooperation agreement with the Moscow Higher School of Performing Arts.
A troupe of the Tskhinvali “State” Drama Theater has been on tour in Moscow since April 2. In addition to stage performances, they also organized the History of the National Theater exhibition dedicated to the 90th anniversary of the theater.
During the tour, the theater management met with representatives of the Moscow Theater and various educational institutions. Prospects for the development of cultural ties between the Russian Federation and the Tskhinvali region were discussed at the meetings.