სოხუმში საინვესტიციო სფეროში თანამშრომლობის უწყებათაშორისი სამუშაო ჯგუფის პირველი შეხვედრა გაიმართა
2019 წლის 22 აპრილს, სოხუმში, აფხაზეთსა და რუსეთს შორის საინვესტიციო სფეროში თანამშრომლობის უწყებათაშორისი სამუშაო ჯგუფის პირველი სხდომა გაიმართა. აფხაზური მხრიდან სამუშაო ჯგუფის თავმჯდომარე იყო დე ფაქტო ეკონომიკის მინისტრი ადგურ არძინბა, რუსეთის მხრიდან - ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა მინისტრის მოადგილე იგორ კოშინი.
შეხვედრაზე თანამშრომლობის გაფართოების მექანიზმები განიხილეს, მათ შორის აფხაზეთში რუსეთიდან ჩასული ინვესტორებისა და კომპანიის თანამშრომლების რეგისტრაციის პროცედურის გამარტივების საკითხი, მცირე და საშუალო ბიზნესის დაკრეტიდების პროგრამები, ბანკთაშორისი ურთიერთქმედებისა და 2017-2019 წლების საინვესტიციო პროგრამის განხორციელების საკითხები.
აფხაზეთსა და რუსეთს შორის საინვესტიციო სფეროში თანამშრომლობის უწყებათაშორისი სამუშაო ჯგუფი სოციალურ-ეკონომიკური თანამშრომლობის სამთავრობათაშორისი კომისიის მე-17 სხდომის გადაწყვეტილების საფუძველზე, 2018 წლის 25 დეკემბერს, შეიქმნა.

First Meeting of Inter-Agency Working Group Cooperating in Investment Field was Held in Sukhumi
On April 22, 2019, in Sukhumi was held  the first meeting of inter-agency working group on cooperation in investment field between Russia and Abkhazia. The head of the working group from Abkhazian side was Adgur Ardzinba, de facto Minister of Economy and from Russian side Igor Koshin, Deputy Minister of North Caucasus Affairs.
At the meeting was discussed cooperation expansion mechanism, including simplification of registration process for investors and company employees arriving from Russia in Abkhazia, inter-bank transfers and implementation of investment program for 2017-2019.
Inter-agency working group on investment cooperation between Abkhazia and Russia was created on December 25, 2018 following to the decision of the 17th session of the Intergovernmental Commission on Socio-Economic Cooperation.