აფხაზეთსა და ყაბარდო-ბალყარეთს შორის ავტობუსების მიმოსვლა 14 ნოემბრიდან განახლდება. მოძრაობა გასული წლის დეკემბერში შეწყდა და უკავშირდება გადამზიდი სახელმწიფო უნიტარელი საწარმოს „Каббалкавтотранс-1438“-ის ლიკვიდაციას.
ყაბარდო-ბალყარეთის ტრანსპორტის სამინისტროს ცნობით, ნალჩიკიდან 14, 20 და 26 ნოემბერს 9:30 საათზე გამოვლენ ავტობუსები, ხოლო სოხუმიდან - 16, 22 და 28 ნოემბერს, ასევე 9:30 საათზე. ტრანსპორტირება განხორციელდება მუნიციპალური უნიტარული საწარმოს, „Нальчикский транспорт“-ის მიერ. ბილეთის ფასი 2 475 რუბლია. დეკემბრიდან მარშრუტის მოძრაობის სიხშირე გაიზრდება.

The bus service between Abkhazia and Kabardino-Balkaria will be resumed on November 14. The bus service was interrupted in December last year and in connection with the liquidation of the Kabalkavtotrans-1438 state unitary carrier enterprise.
According to the Ministry of Transport of Kabardino-Balkaria, buses will depart from Nalchik on November 14, 20 and 26, at 9:30, and from Sokhumi on November 16, 22 and 28, also at 9:30. The service will be carried out by the Nalchiksky Transport municipal unitary enterprise. The ticket price is RUB 2 475. The frequency of bus routes will be increased from December.