ცხინვალის რეგიონის კ. ხეთაგუროვის სახელობის „სახელმწიფო“ თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი ტამერლან ძურცოვი რუს დრამატურგთა გილდიის დიპლომით დააჯილდოვეს. დიპლომი ძურცოვს თავად გილდიის გენერალურმა დირექტორმა, იური ბუტუნინმა გადასცა მოსკოვში, ლიტერატურული პრემია „Буламаргъ“-ის დაჯილდოების ცერემონიის ფარგლებში.
ბუტუნინმა ძურცოვის მიერ რუსეთთან შემოქმედებითი კავშირების განვითარებაში შეტანილ წვლილსაც გაუსვა ხაზი.
ცხინვალის რეგიონში „სახელმწიფო“ თეატრი 1931 წელს გაიხსნა. 1939 წელს მან კოსტა ხეთაგუროვის სახელი მიიღო. 2021 წელს თეატრი 90-წლისთავს აღნიშნავს, თუმცა საზეიმო ღონისძიებები მომდევნო წლისთვის გადაიტანეს.

Artistic Director of the State Theater of the Tskhinvali Region was Awarded with a Diploma of the Guild of Russian Playwrights
2021 / 11 / 17
Tamerlan Dzurtsov, the Artistic Director of the K. Khetagurov State Theater of the Tskhinvali region, was awarded a diploma of the Guild of Russian Playwrights. The diploma was presented to Mr. Dzurtsov by the General Director of the Guild, Yuri Butunin, at the Bulamarg Literary Award Ceremony in Moscow.
Yuri Butunin also highlighted the Artistic Director’s contribution to the development of creative ties with Russia.
The “State” Theater was opened in the Tskhinvali region in 1931. It was named after Kosta Khetagurov in 1939. The theater celebrates its 90th anniversary in 2021, though ceremonial events were postponed until next year.