გაგლოევის შეხვედრა რუსეთის ეკონომიკის მინისტრთან
14 ივნისს მოსკოვში ვიზიტად მყოფი ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო პრეზიდენტი ალან გაგლოევი რუსეთის ეკონომიკური განვითარების მინისტრ მაქსიმ რეშეტნიკოვს შეხვდა.
რეშეტნიკოვის  განცხადებით, „ბოლო 13 წლის განმავლობაში შესრულდა საკვანძო ამოცანა - გაიზარდა „საბიუჯეტო სფეროს“ თანამშრომლების ხელფასები. ბოლო 6 წლის განმავლობაში მასწავლებლების, ექიმების, „საჯარო მოხელეების“ ხელფასი ორჯერ გაიზარდა. 2012 წლიდან საინვესტიციო პროგრამის ფარგლებში აშენდა 300 კმ სიგრძის გზა, 18 საბაშვო ბაღი და სკოლა. ცხინვალში გაიხსნა თანამედროვე სამედიცინო კლასტერი, აღდგა „სახელმწიფო უნივერსიტეტი“. 2011 წელს გაიხსნა სარეზერვო ელექტროგადამცემი ხაზი. მინისტრის განცხადებით, როდესაც სოციალურ სფეროში გარკვეული შედეგები უკვე მიღწეულია, აუცილებელია ინვესტიციების მოზიდვა. 2022-2025 წლების საინვესტიციო პროგრამაში კი სწორედ ეს მიზნები იქნება ჩადებული“.
შეხვედრაზე გადაწყდა, რომ ცხინვალს მალე ესტუმრება რუსეთის დელეგაცია  მინისტრის მოადგილის, დმიტრი ვოლვაჩის ხელმძღვანელობით. ვოლვაჩის ვიზიტის ერთ-ერთი მთავარი მიზანი იქნება საბაჟო კანონმდებლობის ჰარმონიზაციაში დე ფაქტო ხელისუფლების დახმარება.

On June 14, Alan Gagloyev, the de facto President of the Tskhinvali region, who is visiting Moscow, met with the Russian Minister of Economic Development, Maxim Reshetnikov.
According to Reshetnikov, “One of the key tasks has been accomplished in the last 13 years – the salaries of public sector employees have been increased. In the last six years, the incomes of teachers, doctors and “civil servants” have doubled. A total of 300 km length of roads, 18 kindergartens and schools have been built under the investment program since 2012. A modern medical cluster was opened and the “State University” was restored in Tskhinvali. In 2011, a backup power line was launched. it’s necessary to attract investment since certain results in the social sphere have already been achieved. These goals will be included in the 2022-2025 investment program.”
The meeting decided that a Russian delegation chaired by the Deputy Foreign Minister, Dmitry Volvach, would visit Tskhinvali soon. One of the main purposes of Volvach's visit will be to assist the de facto government in harmonizing customs legislation.