ცხინვალის რეგიონის ხუთი მოსწავლე რუსული პროექტის ფინალშია
ცხინვალის რეგიონის ხუთი მოსწავლე საყოველთაო რუსული კონკურსის, „დიდი ცვლილების“ ფინალურ ეტაპზე გადავიდა. ჯილდოს სახით ისინი 13 ივლისს „არტეკის“ ბანაკში გაემგზავრებიან. ამის შესახებ „როსსოტრუდნიჩესტვოს“ წარმომადგენლობის თანამშრომელმა განაცხადა.
პროექტის პრეზენტაცია აპრილში გაიმართა. სკოლის მოსწავლეებმა კონკურსში მონაწილეობის დიდი ინტერესი გამოთქვეს. საბოლოოდ, გიმნაზია „ალბიონის“, მე-2 საშუალო სკოლისა და ჯავის საშუალო სკოლის მოსწავლეებმა გაიმარჯვეს, საერთო ჯამში - ხუთმა მოსწავლემ.
„დიდი ცვლილება“ ყველაზე მასშტაბური რუსული კონკურსია, რომელშიც სკოლის მოსწავლეები და სტუდენტები მონაწილეობენ. კონკურსი 2020 წლიდან იმართება. მისი ორგანიზატორი საპრეზიდენტო პლატფორმა „რუსეთი - შესაძლებლობების ქვეყანა“ გახლავთ.

Five students from the Tskhinvali Region Become Finalists of a Russian Project
A total of five students from the Tskhinvali region became finalists in the all-Russian competition - Big Change. An employee of the  Rossotrudnichestvo office announced that the finalists would go to the Artek camp as a reward on July 13.
The presentation of the project was held in April. School students expressed great interest in participating in the competition. In the end, five students from the Albion Gymnasium, N2 secondary school, and the Java secondary school won.
Big Change is the largest Russian competition in which schoolchildren and students participate. The competition has been held since 2020. Its organizer is the Russia - the Country of Opportunities presidential platform.