ინალ არძინბა დმიტრი ფედოტოვს შეხვდა
8 ივლისს აფხაზეთის დე ფაქტო საგარეო საქმეთა მინისტრი ინალ არძინბა „როსსოტრუდნიჩესტვოს“ წარმომადგენლობის ხელმძღვანელს დმიტრი ფედოტოვს შეხვდა.
შეხვედრის შედეგად შეთანხმდნენ, რომ რუსეთში უმაღლესი განათლების მიღების მსურველი აფხაზი აბიტურიენტებისთვის საგანმანათლებლო კვოტების რაოდენობა გაიზრდება. ისაუბრეს ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე ისეთ სფეროებში, როგორებიცაა სპორტი, კულტურა, ახალგაზრდა ლიდერების მხარდაჭერა და სხვ.
ფედოტოვთან შეხვედრის შემდეგ, არძინბა „როსსოტრუდნიჩესტვოს“ თავმჯდომარეს, ევგენი პრიმაკოვს ესაუბრა და მასთან ორმხრივი თანამშრომლობის აქტუალური საკითხები განიხილა.

On July 8, the de facto Minister of Foreign Affairs of Abkhazia, Inal Ardzinba, met with the Head of the Rossotrudnichestvo office, Dmitry Fedotov.
As a result of the meeting, it was agreed to increase the number of educational quotas for Abkhaz applicants wishing to receive higher education in Russia. The parties talked about the implementation of joint projects in such areas as sports, culture, support of young leaders, etc.
After the meeting with Fedotov, Ardzinba spoke with the Chairman of Rossotrudnichestvo, Yevgeny Primakov, and discussed the current issues of bilateral cooperation.