ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო თავდაცვის სამინისტროს სატანკო ეკიპაჟი 4 აგვისტოს მოსკოვში საერთაშორისო შეჯიბრის - არმიის საერთაშორისო თამაშები - 2022 (АрМИ-2022) „სატანკო ბიატლონში“ მიიღებს მონაწილეობას.
„სატანკო ბიატლონი“ რიგით მე-8 „არმიის საერთაშორისო თამაშების“ ერთ-ერთი კონკურსია, რომელშიც რეგიონის ტანკისტები უკვე მესამედ მონაწილეობენ.
ეკიპაჟს ე.წ. თავდაცვის მინისტრი ვლადიმერ პუხაევი შეხვდა, გაამხნევა და წარმატება უსურვა.
სატანკო ეკიპაჟი საგანგებო წვრთნას გადიოდა საცეცხლე მომზადებაში, სატანკო ეკიპაჟის სამეთაურო მოქმედებების ელემენტების შემუშავებასა და საბრძოლო მანქანების მართვაში სხვადასხვა დაბრკოლებების გადალახვით.

On August 4, in Moscow, a tank crew of the de facto Ministry of Defense of the Tskhinvali region will take part in the Tank Biathlon international competition of the International Army Games - 2022 (АрМИ-2022).
Tank Biathlon is one of the competitions of the VIII International Army Games, in which tankmen of the region are participating for the third time.
The crew was met by the so-called Minister of Defense, Vladimir Pukhaev, who encouraged the participants and wished them success.
The tank crew underwent special training in fire training, development of elements of tank crew command actions and operating of combat vehicles through overcoming various obstacles.