აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი, ინალ არძინბა სამუშაო ვიზიტით მოსკოვში გაემგზავრა. არძინბა გეგმავს შეხვედრას რუსეთის სხვადასხვა უწყებათა წარმომადგენლებთან რუსეთისა და დე ფაქტო რესპუბლიკის ურთიერთთანამშრომლობის განსახილველად.
არძინბამ უკვე გამართა შეხვედრა რუსეთის პრეზიდენტთან არსებული რუსეთის სახალხო მეურნეობისა და სახელმწიფო სამსახურის აკადემიის დირექტორთან, „რუსეთი - შესაძლებლობების ქვეყანას“ გენერალურ დირექტორთან, ალექსეი კომისაროვთან. ამ ორგანიზაციასა და ინალ არძინბას მიერ დაარსებულ პლატფორმას - „აფხაზეთის მომავალი“ შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმება, რაც ითვალისწინებს დე ფაქტო რესპუბლიკაში მცხოვრები ახალგაზრდების სტაჟირებას, სწავლებას რუსეთის დაწესებულებებში და კონკურსის „აფხაზეთის სიამაყის“ მხარდაჭერას.
შეგახსენებთ, რომ „რუსეთი-შესაძლებლობების ქვეყანა“ არის არაკომერციული ორგანიზაცია, რომელიც 2018 წელს რუსეთის პრეზიდენტის ინიციატივით შეიქმნა. პლატფორმა აერთიანებს 26 კონკურსს, პროექტსა და ოლიმპიადას. არძინბასა და კომისაროვის შეხვედრა 2022 წლის აგვისტოშიც შედგა და იმ შეხვედრაზე „მხარეებმა“ დააანონსეს 2022 წელს სწორედ ამ შეთანხმების ხელმოწერა.

Inal Ardzinba Visits Moscow
The Minister of Foreign Affairs of the de facto Republic of Abkhazia, Inal Ardzinba, is on a working visit to Moscow. Ardzinba plans to meet with representatives of various Russian agencies to discuss cooperation between Russia and the de facto republic.
In addition, Ardzinba held a meeting with the Director of the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration, the General Director of Russia – Land of Opportunities, Alexei Komissarov. A mutual cooperation agreement was signed between this organization and the Future of Abkhazia platform (founded by Inal Ardzinba) which provides for internships and training in Russian institutions for young people living in the de facto republic, and support for the Pride of Abkhazia competition.
We would like to remind you that Russia - Land of Opportunities is a non-profit organization established in 2018 on the initiative of the Russian President. The platform combines 26 competitions, projects and Olympiads. In August 2022 another meeting took place between Ardzinba and Komissarov during which the parties announced the signing of this agreement.