რუსეთმა ცხინვალში კადეტთა სკოლას სახელმძღვანელოები აჩუქა
ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო რესპუბლიკაში რუსეთის „საელჩომ“ და დსთ-ის ქვეყნების, უცხოეთში მცხოვრები თანამემამულეებისა და საერთაშორისო ჰუმანიტარული საქმეების ფედერალურმა სააგენტომ („რუსული სახლი“) ოკუპირებულ ცხინვალში არსებულ კადეტთა სკოლას 1000 სახელმძღვანელოზე მეტი გადასცეს.
სერგეი სკვორცოვის, ცხინვალის რეგიონში „რუსული სახლის“  წარმომადგენლობის ხელმძღვანელის განცხადებით, რუსეთი ახლა განიცდის რთულ პერიოდს და მიუხედავად ტექნიკის სრულყოფილებისა, ყველაფერი დამოკიდებულია ადამიანურ რესურსზე. სკვორცოვის თქმით, ამ სკოლაში ბევრი მომავალი ოფიცერი სწავლობს, ბევრი მათგანი თავის ცხოვრებას სამხედრო კარიერას მიუძღვნის და სწორედ ეს გახდა მიზეზი იმისა, რომ სახელმძღვანელოები, პირველ რიგში, კადეტთა სკოლას გადაეცა.
სკვორცოვმა დასძინა, რომ აღნიშნული მხარდაჭერა მომავალშიც გაგრძელდება და, სკოლასთან ერთად, მათ უკვე მიმართეს საერთაშორისო ასოციაციას - „კადეტთა საძმო“ მომავალი ურთიერთთანამშრომლობისათვის.

The “Embassy” of Russia to the de facto republic of the Tskhinvali region and the Federal Agency for CIS States, Compatriots Living Abroad and International Humanitarian Affairs (Russian House) donated over 1000 textbooks to the Cadet School in the occupied Tskhinvali.
According to Sergey Skvortsov, the Head of the Russian House office in the Tskhinvali region, Russia is now experiencing a difficult period, and despite the perfection of technology, everything depends on human resources. According to Skvortsov, many future officers study in this school, many of them will devote their lives to military careers, and this is the reason why the textbooks were donated to the Cadet School in the first place.
Skvortsov added that the mentioned support will continue in the future and, together with the school, they have already applied to the International Association Cadet Brotherhood with a proposal for cooperation.