„რუსული სახლის“ საჩუქარი „სამხრეთ ოსეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტს“
დსთ-ის ქვეყნების, უცხოეთში მცხოვრები თანამემამულეებისა და საერთაშორისო ჰუმანიტარული საქმეების ფედერალურმა სააგენტომ („რუსული სახლი“) „სამხრეთ ოსეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტს“ გადასცა 7000 - მდე სახელმძღვანელო.
ცხინვალის რეგიონში „რუსული სახლის“ წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა, სერგეი სკვორცოვმა განაცხადა, რომ რუსეთის სახელმწიფო პროგრამის - „განათლების განვითარება“ ფარგლებში გადაცემული სახელმძღვანელოები ცხინვალის რეგიონში რუსული ენის პოპულარიცაზიას შეუწყობს ხელს.
ასევე, შეხვედრაზე განიხილეს ცხინვალის რეგიონში მცხოვრები ახალგაზრდებისთვის რუსეთის უმაღლეს სასწავლებლებში სწავლის შესაძლებლობა.
შეგახსენებთ, რომ 2022 წლის 11 ნოემბერს ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო რესპუბლიკაში რუსეთის „საელჩომ“ და  „რუსულმა სახლმა“ ოკუპირებულ ცხინვალში არსებულ კადეტთა სკოლას 1000 სახელმძღვანელოზე მეტი გადასცეს, რა დროსაც სკვორცოვმა აღნიშნა, რომ აღნიშნული მხარდაჭერა მომავალშიც გაგრძელდებოდა.

The Federal Agency for CIS States, Compatriots Living Abroad and International Humanitarian Affairs (Russian House) handed over 7,000 textbooks to the “State University of South Ossetia.”
Sergey Skvortsov, the Head of the Russian House office in the Tskhinvali region, said that the textbooks given within the framework of the Development of Education Russian state program will promote the popularization of the Russian language in the Tskhinvali region.
Also, a meeting discussed the possibility of studying in Russian higher education institutions for young people living in the Tskhinvali region.
On November 11, 2022, when the Russian “Embassy” and the Russian House office in the de facto republic of the Tskhinvali region handed over 1,000 textbooks to the Cadet School in occupied Tskhinvali, Skvortsov noted that this support would continue in the future.