აფხაზეთის დე ფაქტო პრემიერ-მინისტრმა ვალერი ბგანბამ მონაწილეობა მიიღო პეტერბურგის საერთაშორისო ეკონომიკურ ფორუმ-2019-ის პლენარულ სხდომაში, რომელიც რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტმა გახსნა. ფორუმის ფარგლებში ბგანბა რუსეთის მთავრობის ვიცე-პრემიერ ვიტალი მუტკოს, ენერგეტიკის მინისტრ ალექსანდრ ნოვაკსა და სანქტ-პეტერბურგის გუბერნატორის მ.შ. ალექსანდრ ბეგლოვსაც შეხვდა.
ფორუმის ფარგლებში ბგანბა ასევე შეხვდა ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა მინისტრს, სერგეი ჩებოტარევს. შეხვედრაზე აფხაზეთის სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების მხარდამჭერი 2020-2022 წლების საინვესტიციო პროგრამის ფორმირების საკითხები განიხილეს. პროგრამა აფხაზეთსა და რუსეთს შორის სოციალურ-ეკონომიკური თანამშრომლობის სამთავრობათაშორისი კომისიის რიგით მე-18 შეხვედრაზე უნდა დაამტკიცონ.

De facto Prime Minister of Abkhazia Met with the Members of Russian Government
Valeri Bganba, de facto Prime Minister of Abkhazia, participated in the plenary session of St. Petersburg International Economic Forum-2019. The forum was opened by the President of Russia. Within the Forum framework, Bganba met with the members of Russian Government: Vitaly Mutko, Deputy Chairman, Alexander Novak, Minister of Energy and Alexander Beglov, acting Governor of St. Petersburg.
Bganba met with Sergey Chebotarev, Minister of North Caucasus Affairs, as well. At the meeting was discussed formation of Investment Program for 2020-2022 promoting socio-economic development of Abkhazia. The program will be approved at the 18th meeting of inter-governmental committee on socio-economic cooperation between Abkhazia and Russia.