6 მაისს მოსკოვში ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო შრომისა და სოციალური დაცვის მინისტრი, ოლეგ გაგლოევი თავის „კოლეგას“, ანტონ კოტიაკოვს შეხვდა.
შეხვედრაზე ხელი მოეწერა რუსეთსა და დე ფაქტო რესპუბლიკას შორის რუსეთის მთავრობის მიერ შემუშავებული სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების 2022-25 წლების პროგრამაში ცვლილების შეტანის პროტოკოლს. ცვლილების თანახმად, ახალი პროტოკოლი ითვალისწინებს რეგიონის „სახელმწიფო და მუნიციპალური“ ცალკეული კატეგორიის თანამშრომლებისთვის ხელფასის ზრდას. კერძოდ, ხელფასი გაეზრდება სამედიცინო პერსონალს, მასწავლებლებს, მეცნიერებისა და კულტურის სფეროს წარმომადგენლებს.

On May 6, the de facto Minister of Labor and Social Protection of the Tskhinvali region, Oleg Gagloyev, met with his Russian “counterpart,” Anton Kotyakov.
At the meeting, the parties signed a protocol on amendments to the socio-economic development program between Russia and the de facto republic that was developed by the Russian government for 2022-2025. According to the amendments, the new protocol provides for an increase in wages for a separate category of “state and municipal” employees in the region. In particular, for doctors, teachers, and representatives of science and culture.