2024 წლის 13 ივნისს, სოხუმში, აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ალექსანდრ ანქვაბი რუსეთის ეკონომიკური განვითარების მინისტრის მოადგილეს, დიმიტრი ვოლვაჩს შეხვდა, რომელიც ოკუპირებული რეგიონების კურატორია.
სამუშაო შეხვედრაში მონაწილეობდნენ სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების აფხაზურ-რუსული სამთავრობათაშორისი კომისიის წევრები და რუსეთის მთავრობის წარმომადგენლები ეკონომიკური განვითარების, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, ჯანდაცვის, შრომისა და განათლების სამინისტროებიდან. შეხვედრაში მონაწილეობდნენ აფხაზეთში რუსეთის „ელჩი“ მიხაილ შურგალინი და აფხაზეთში რუსეთის სავაჭრო წარმომადგენელი ზალინა კობესოვაც.
შეხვედრაზე განიხილეს ერთიანი სოციალურ-ეკონომიური სივრცის ფორმირების პროგრამისა და სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების მხარდამჭერი საინვესტიციო პროგრამის მიმდინარეობისა და ენერგეტიკის საკითხები.

On June 13, 2024, in Sokhumi, the Prime Minister of the de facto Republic of Abkhazia, Alexander Ankvab, met with the Russian Deputy Minister of Economic Development, Dmitry Volvach, who supervises the direction of the occupied regions.
Members of the Abkhaz-Russian Intergovernmental Commission on Socio-Economic Cooperation and representatives of the Russian Ministries of Economic Development, Energy, Transport, Health, Labor and Education participated in the working meeting as well as the Russian „Ambassador“ to Abkhazia, Mikhail Shurgalin, and the trade representative of Russia in Abkhazia, Zalina Kobesova.
The meeting discussed the program of formation of a common social and economic space, and the progress of the investment program promoting the socio-economic development and energy issues.