5-8 ივნისს სანქტ-პეტერბურგში ჩატარდა პეტერბურგის XXVII სერთაშორისო ეკონომიკური ფორუმი. ფორუმის მთავარი თემა იყო „მულტიპოლარული მსოფლიოს საფუძვლები - ზრდის ახალი წერტილის ფორმირება“.
ფორუმში მონაწილეობდა აფხაზეთის დე ფაქტო პრეზიდენტი ასლან ბჟანია. ფორუმში მონაწილეობა მიიღო ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო პრემიერ-მინისტრმა, კონსტანტინ ჯუსოევმაც. ფორუმში მონაწილეობას ოკუპირებული რეგიონების წარმომადგენლები საერთაშორისო კავშირების განვითარებისა და რუსეთის რეგიონებთან ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავებისთვის იყენებენ.

Economic Forum in St. Petersburg
On June 5-8, the 27th St. Petersburg International Economic Forum was held in St. Petersburg. The main theme of the forum was “The Formation of New Areas of Growth as the Cornerstone of a Multipolar World.”
Abkhazia's de facto President, Aslan Bzhania, participated in the forum. The de facto Prime Minister of the Tskhinvali region, Konstantin Jusoev, also took part in the forum. Representatives of the occupied regions use their participation in the forum for the development of international relations and deepening of economic relations with regions of Russia.