აფხაზეთში რუსეთის უშიშროების ფედერალური სამსახურის სასაზღვრო სამმართველოს ახალი ხელმძღვანელი ჰყავს
20 აგვისტოს რუსეთის უშიშროების ფედერალური სამსახურის სასაზღვრო სამმართველოს სასაზღვრო კონტროლის დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მოადგილემ,  გენერალ-ლეიტენანტმა რაფაელ დაერბაევმა აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს, ალექსანდრე ანქვაბს სამმართველოს ახალი ხელმძღვანელი, გენერალ-მაიორი, სერგეი შჩედრინი წარუდგინა.
ანქვაბმა მადლობა გადაუხადა შჩედრინის წინამორბედს, ანდრეი კუდიმოვს, რომელიც ამ თანამდებობაზე 2021 წლის 21 იანვარს დაინიშნა და ალექსეი ტრუბეცკი შეცვალა. ანქვაბმა ახლადდანიშნულ შჩედრინს ე.წ. საზღვრის დაცვისთვის რუს მესაზღვრეებთან თანამშრომლობის მზაობა დაუდასტურა. შეხვედრას დაესწრო აფხაზეთში რუსეთის ელჩი, მიხაილ შურგალინიც.

New Head of the Border Division of the Russian Federal Security Service in Abkhazia
On August 20, the Deputy Head of the Border Control Department of the Border Service of the Russian Federal Security Service, Lieutenant General Rafael Daerbaev, introduced a new Head of the Division in Abkhazia, Major General Sergei Shchedrin, to the Prime Minister of the de facto Republic of Abkhazia, Alexander Ankvab.
Ankvab thanked Shchedrin's predecessor Andrei Kudimov, who was appointed to the post on January 21, 2021, succeeding Alexei Trubetsky. Ankvab confirmed to the newly appointed Shchedrin his readiness to cooperate with Russian border guards and protect the so-called border. The Russian Ambassador to Abkhazia, Mikhail Shurgalin, also attended the meeting.