ასლან ბჟანიას შეხვედრა ალექსანდრ ნოვაკთან
მოსკოვში ვიზიტის ფარგლებში აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის პრეზიდენტი ასლან ბჟანია რუსეთის მთავრობის თავმჯდომარის მოადგილეს, ალექსანდრ ნოვაკს შეხვდა. ნოვაკი რუსეთის მთავრობაში ოკუპირებული რეგიონების კურატორია.
ბჟანიას პრესსამსახურის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის მიხედვით, შეხვედრაზე სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების, საინვესტიციო სფეროში თანამშრომლობისა და აფხაზეთის ენერგოუზრუნველყოფის საკითხები განიხილეს. ბჟანიას პრესსამსახური, როგორც წესი, მისი მოსკოვში ვიზიტების შესახებ მწირ ინფორმაციას ავრცელებს.
ნოვაკმა ბჟანიას რუსეთის მიერ აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის დამოუკიდებლობის აღიარების მე-16 წლისთავი მიულოცა.

Aslan Bzhania Meets with Alexander Novak
As part of his visit to Moscow, the President of the de facto Republic of Abkhazia, Aslan Bzhania, met with the Deputy Prime Minister of Russia, Alexander Novak. Novak supervises the direction of the occupied regions in the Russian government.
According to information disseminated by Bzhania's press service, the meeting discussed issues of socio-economic development, cooperation in the field of investment and energy supply of Abkhazia. Bzhania's press service usually publishes little information about de facto president’s visits to Moscow.
Novak congratulated Bzhania on the 16th anniversary of the recognition of independence of the de facto Republic of Abkhazia by Russia.