რუსეთის ჯანდაცვის მინისტრი ცხინვალს ეწვია
რუსეთის ჯანდაცვის მინისტრი მიხაილ მურაშკო 15 სექტემბერს, ორდღიანი სამუშაო ვიზიტით, ოკუპირებულ ცხინვალის რეგიონს ეწვია.
16 სექტემბერს მურაშკამ მონაწილეობა მიიღო II საერთაშორისო სამედიცინო კონფერენციაში - „ჯანდაცვის განვითარების პრაქტიკული ასპექტები“. კონფერენციაში ოკუპირებული აფხაზეთის დე ფაქტო ჯანდაცვის მინისტრიც მონაწილეობდა. მურაშკომ კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა, რომ „სამხრეთ ოსეთი“ გარდაქმნის პროცესს გადის, სამედიცინო ორგანიზაციები კი უფრო აღჭურვილი და თანამედროვე ხდება. მისი თქმით, „სამხრეთ ოსეთის“ დე ფაქტო ჯანდაცვის სამინისტროსთან ტელესამედიცინო კონსულტაციების ფორმატი გაფართოვდება.
ვიზიტის ფარგლებში მურაშკომ მოინახულა ჯავის რაიონის ცენტრალური საავადმყოფო და ცხინვალში მდებარე „რესპუბლიკური მრავალპროფილური სამედიცინო ცენტრი“.

The Russian Minister of Health Visits Tskhinvali
On September 15, the Russian Health Minister, Mikhail Murashko, paid a two-day working visit to the occupied Tskhinvali region.
On September 16, Murashka took part in the II International Medical Conference "Practical Aspects of Medical Development. The de facto Minister of Health of the occupied Abkhazia also participated in the conference. Speaking at the conference, Murashko said that "South Ossetia" is being transformed, and medical organizations are becoming better equipped and modern. As he added, the format of telemedical consultations with the de facto Ministry of Health of "South Ossetia" will be expanded.
During the visit, Murashko visited the central hospital of the Java district and the Republican Multidisciplinary Medical Center in Tskhinvali.