ალან გაგლოევი ალექსანდრ ნოვაკს შეხვდა
25 სექტემბერს მოსკოვში ოკუპირებული ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო პრეზიდენტი, ალან გაგლოევი რუსეთის მთავრობის თავმჯდომარის მოადგილეს, ალექსანდრ ნოვაკს შეხვდა. ნოვაკი რუსეთის მთავრობაში ოკუპირებული რეგიონების კურატორია.
შეხვედრაზე განიხილებოდა დე ფაქტო რესპუბლიკასა და რუსეთს შორის სოციალურ-ეკონომიკური თანამშრომლობის საკითხები.
ნოვაკის თქმით, რუსეთი აქტიურადაა ჩართული ცხინვალის რეგიონის სოციალურ-ეკონომიკურ განვითარებში, ენერგორესურსებით უზრუნველყოფაში და სოციალური და საინვესტიციო პროგრამების რეალიზებაში. შეხვედრაზე განიხილებოდა ზამთრის პერიოდში რუსეთიდან რეგიონში ნავთობპროდუქტებისა და ელექტროენერგიის მიწოდების საკითხიც.

On September 25, in Moscow, the de facto President of the occupied Tskhinvali region, Alan Gagloyev, met with the Deputy Chairman of the Russian government, Alexander Novak, who supervises the occupied regions in the Russian government.
The meeting discussed the issues of socio-economic cooperation between the de facto republic and Russia.
According to Novak, Russia is actively involved in the socio-economic development of the Tskhinvali region, as well as providing energy resources and implementing social and investment programs. The meeting also discussed the issue of oil products and electricity supply from Russia to the region during the winter.