შეხვედრები სახელმწიფო დუმაში
26 ნოემბერს ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო პარლამენტის თავმჯდომარე მოსკოვში სახელმწიფო დუმის თავმჯდომარეს, ვიაჩესლავ ვოლოდინს შეხვდა. ცხინვალის ცნობით, შეხვედრაზე „ორ ქვეყანას შორის საპარლამენტო თანამშრომლობის ეფექტური განვითარების საკითხები“ განიხილეს.
ვოლოდინის განცხადებით, „ჩვენ ძალიან კარგად გვესმის ერთმანეთის, ჩვენ საერთო ისტორია გვაქვს. რა თქმა უნდა ეს თემები მოითხოვს, რომ დიალოგი მუდმივი იყოს და ჩვენ ვეხმარებოდეთ ერთმანეთს.“
ცხინვალის დელეგაციამ 25-27 ნოემბერს მონაწილეობა მიიღო ყოველწლიურ ფრაქციათაშორის კონფერენციაში - „დსთ-ის ქვეყნებში საპარლამენტო თანამშრომლობაში პოლიტიკური პარტიებისა და ბლოკების ფრაქციების ურთიერთობის როლი.“
სახელმწიფო დუმაში ვიზიტის ფარგლებში მარგიევი „ერთიანი რუსეთისა“ და „სამართლიანი რუსეთი - სიმართლისთვის“ ფრაქციების წევრებსაც შეხვდა.

On November 26, in Moscow, the chairman of the de facto parliament of the Tskhinvali region met with the chairman of the State Duma, Vyacheslav Volodin. According to Tskhinvali, the meeting discussed „issues of effective development of parliamentary cooperation between the two countries.“
„We understand each other very well, we have a common history. Of course, these topics require that the dialogue be permanent and that we assist each other,“ Volodin stated.
On November 25-27, a Tskhinvali delegation participated in the annual inter-factional conference – „The Role of Interaction between Factions of Political Parties and Blocs in Inter-Parliamentary Cooperation of the CIS Countries.”
As part of his visit to the State Duma, Margiev also met with members of the United Russia and A Just Russia - For Truth factions.