კოშინმა აფხაზეთში საინვესტიციო პროგრამის მიმდინარეობა შეამოწმა
2019 წლის 22 აგვისტოს რუსეთის ფედერაციის ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა მინისტრის მოადგილე იგორ კოშინი, რომელიც აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის კურატორია, აფხაზეთს ესტუმრა.
კოშინმა აფხაზეთის სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების მხარდამჭერი 2017-2019 წლების საინვესტიციო პროგრამის ფარგლებში მიმდინარე სოციალური და ინფრასტრუქტურული ობიექტების (ქ. გაგრასა და სოფ. ლიხნში სკოლები, ქ. ახალ ათონში საბავშვო ბაღი, ტყვარჩელის რაიონში ცენტრალური რაიონული საავადმყოფო) მშენებლობა დაათვალიერა.
ობიექტების დათვალიერების შემდეგ აფხაზეთის დე ფაქტო მთავრობაში რუსეთსა და აფხაზეთს შორის სოციალურ-ეკონომიკური თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს. აფხაზეთის მხრიდან შეხვედრაში დე ფაქტო პრემიერ-მინისტრი ვალერი ბგანბა მონაწილეობდა, რუსეთის მხრიდან ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა სამინისტროსა და ბანკ „რასია”-ის წარმომადგენლები. მხარეებმა 2017-2019 წლების საინვესტიციო პროგრამის მიმდინარეობა განიხილეს, რომლის ფარგლებშიც 2019 წელს 61 ღონისძიების შესრულებაა დაგეგმილი. ასევე განიხილეს 2020-2022 წლების საინვესტიციო პროგრამის საკითხიც.
კოშინის ვიზიტის ფარგლებში, ქ. სოხუმს საყოფაცხოვრებო ნარჩენების გადაზიდვისა და დაპრესვისთვის ორი სპეციალიზებული ავტომობილი გადაეცა.

On August 22, 2019, Igor Koshin, Deputy Minister of North Caucasus Affairs of Russian Federation, curator to Abkhazia and Tskhinvali Region, visited Abkhazia.
Koshin observed ongoing constructions of social and infrastructure facilities (schools in Gagra and village Likhni, kindergarten in New Athos, central district hospital in Tkvarcheli district) ongoing under Investment Program of 2017-2019 promoting socio-economic development of Abkhazia.
After visiting construction facilities, de facto government of Abkhazia discussed issues of socio-economic cooperation between Russia and Abkhazia. At the meeting Abkhazian side was represented by Valery Bganba, de facto Prime Minister, and Russian side – by representatives of the Ministry of North Caucasus Affairs and bank „Russia“. Parties reviewed the progress of investment program for 2017-2019, with 61 projects implementation planned in 2019. Issue of investment program for 2020-2022 was also discussed.
As a part of Koshin’s visit, two specialized vehicles for transportation and pressing of household waste were transferred to Sokhumi.