კოშინმა აფხაზეთში სამუშაო შეხვედრა გამართა
2020 წლის 22 იანვარს აფხაზეთის დე ფაქტო ეკონომიკის სამინისტროში რუსეთის ფედერაციის ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა სამინისტროს დელეგაციასთან სოციალურ-ეკონომიკური თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს. რუსეთის დელეგაციის ხელმძღვანელი მინისტრის მოადგილე იგორ კოშინი იყო.
რუსეთის დელეგაციის წევრები იყვნენ ანტონ მელნიკი -  საერთაშორისო თანამშრომლობის დეპარტამენტის დირექტორი და ვერა დენკი - საერთაშორისო თანამშრომლობის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, აფხაზეთის რესპუბლიკასთან ურთიერთქმედების საკითხებში განყოფილების უფროსი.
სამუშაო შეხვედრაზე რამდენიმე მნიშვნელოვანი საკითხი განიხილეს, მათ შორის: 2020-2022 წლების სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების მხარდამჭერი საინვესტიციო პროგრამის ფარგლებში 2020 წლისთვის აფხაზეთისთვის ფინანსური დახმარების გამოყოფა, ენერგოუსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად ელექტროენერგიის მიწოდება, „აფხაზეთის ბანკის“ გაჯანსაღებისათვის დამატებითი ფინანსური რესურსის გამოყოფა და რუსული დაფინანსების მიზნობრივი გამოყენების უზრუნველყოფა. აფხაზეთის დე ფაქტო ეკონომიკის მინისტრის ადგურ არძინბას განცხადებით, ელექტროენერგიის მიწოდების აუცილებლობა განპირობებულია ჯვრის წყალსაცავში, რომელიც ენგურჰესის მუშაობას უზრუნველყოფს, წყლის დონის შემცირებით.
ცნობისთვის, 2020 წლის 21 იანვარს, რუსეთის პრეზიდენტის ვლადიმერ პუტინის ბრძანებით ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა სამინისტრო გაუქმდა და ეკონომიკური განვითარების სამინისტროს შეუერთდა.

Koshin Held Working Meeting in Abkhazia
On January 22, 2020, issues of socio-economic cooperation were discussed at de facto Ministry of Economy of Abkhazia with the delegation of the Ministry of North Caucasus Affairs of the Russian Federation. The delegation head was Igor Koshin, Deputy Minister. Russian delegation comprised of Anton Melnik – Director of the International Cooperation Department and Vera Denk – Deputy Director of the International Cooperation Department, Head of the Division for Interaction with the „Republic of Abkhazia“.
Several important issues were reviewed at the working meeting, including allocating financial assistance to Abkhazia for 2020 under the investment program 2020-2022 promoting socio-economic development, supply of electricity to ensure energy security, allocate additional financial resources for the recovery of the „Bank of Abkhazia“, and ensure Russian funding reasonable consumption. According to Adgur Ardzinba, de facto Minister of Economy of Abkhazia, the necessity of electricity supply is caused by reducing the water level in the Jvari reservoir, which ensures the operation of Enguri Dam.
For the note, on January 21, 2020, by order of the Russian President Vladimir Putin, the Ministry of North Caucasus Affairs was abolished and joined the Ministry of Economic Development.