რუსეთის ფედერაციის კონტროლის პალატამ ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა სამინისტროს საქმიანობის აუდიტი დაასრულა.
სამინისტრო, რომელიც საქართველოს ოკუპირებულ რეგიონებში სოციალურ-ეკონომიკურ მიმართულებას კურირებდა, 2020 წლის 21 იანვარს გაუქმდა. მისი ფუნქციები ეკონომიკური განვითარების სამინისტრომ გადაიბარა.
აუდიტორ სვეტლანა ორლოვას განცხადებით, შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ ლიკვიდაციის პერიოდისთვის სამინისტროს დავალიანებამ 3 მლრდ რუბლი შეადგინა. დავალიანების 80% კი ცხინვალის რეგიონისა და აფხაზეთის დავალიანებაა. მისი ჩამოწერა იმ შემთხვევაში მოხდება თუ, შესრულებული სამუშაოების ანგარიშები იქნება წარმოდგენილი.

The Accounts Chamber of the Russian Federation completed the audit of the activities of the Ministry of North Caucasus Affairs.
The Ministry, which supervised the socio-economic direction in the occupied regions of Georgia, was abolished on January 21, 2020. Its functions were taken over by the Ministry of Economic Development.
According to the auditor Svetlana Orlova, the inspection revealed that for the moment of abolishment the debt of the Ministry totaled RUB 3 billion. The Tskhinvali region and Abkhazia account for 80% of the debt. The debt will be written off if reports of the work performed are submitted.