ანატოლი ბიბილოვმა რუსეთთან სამხედრო სფეროში თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა
ცხინვალის რეგიონის „პრეზიდენტმა“ ანატოლი ბიბილოვმა დე ფაქტო თავდაცვის სამინისტროს რუსეთის ფედერაციასთან უფრო მჭიდრო თანამშრომლობისკენ მოუწოდა. განცხადება მან უწყების 2020 წლის შემაჯამებელ სხდომაზე გააკეთა.
ბიბილოვის განცხადებით, მსოფლიოში მიმდინარე მოვლენების გათვალისწინებით, კიდევ უფრო დიდი მნიშვნელობა ენიჭება ცხინვალის რეგიონის თავდაცვისუნარიანობას. მისი განმტკიცების მიზნით კი აუცილებელია რუსეთის ფედერაციის თავდაცვის სამინისტროსთან მჭიდრო თანამშრომლობა. როგორც ბიბილოვმა აღნიშნა, ეს, უპირველეს ყოვლისა, ნათელს გახდის საქართველოსთვის, რომ მას აღარ უნდა ჰქონდეს ამბიციები ცხინვალის რეგიონზე, ვინაიდან ეს უკანასკნელი უკვე დამოუკიდებელი სახელმწიფოა.
ბიბილოვმა ხაზი გაუსვა, რომ ცხინვალის რეგიონს შეუძლია საკუთარი მოსახლეობის დაცვა რუსეთის მე-4 სამხედრო ბაზისა და უშიშროების ფედერალური სამსახურის სასაზღვრო სამმართველოს დახმარებით.

Anatoly Bibilov Emphasized the Importance of Military Cooperation with Russia
At the 2020 summary session of the de facto Defense Ministry, the "president" of the Tskhinvali region, Anatoly Bibilov, called on the agency to work more closely with the Russian Federation.
According to Bibilov, taking the events ongoing in the world into account, close cooperation with the Ministry of Defense of the Russian Federation, in order to strengthen the defensive capabilities of the Tskhinvali region, is of great importance. As Bibilov noted, this will, first of all, make it clear to Georgia that it should no longer have ambitions for the Tskhinvali region, as the latter is already an independent state.
Bibilov stressed that the Tskhinvali region could protect its own population with the help of the Russian 4th military base and the Border Division of the Federal Security Service.