რუსეთის ფედერაციის „ელჩი“ ცხინვალის რეგიონში
• ელბრუს კარგიევი დაიბადა 1944 წლის 22 აგვისტოს ქ. ძაუჯიკაუში (ამჟამინდელი ქ. ვლადიკავკაზი), ჩრდილოეთ ოსეთის ასსრ-ში, საბჭოთა კავშირში.
• 1966 წელს ვლადიკავკაზში დაამთავრა ჩრდილოეთ კავკასიის სამთო-მეტალურგიული ინსტიტუტი. რამდენიმე წელი ამავე უნივერსიტეტში ლექციებს კითხულობდა, შემდეგ კი პრორექტორი იყო.
• 1987 წელს კარგიევმა მოსკოვში საბჭოთა კავშირის კომუნისტური პარტიის საზოგადოებრივ მეცნიერებათა აკადემია დაამთავრა.
• კარგიევი ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი, დოცენტია.
• 2014 წელს კარგიევს მიენიჭა „სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის“ მეგობრობის ორდენი. ასევე მინიჭებული აქვს  „სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის“ სხვა ჯილოდებიც.
• 1983-1988 წლებში ჩრდილოეთ ოსეთის ასსრ-ის საბჭოთა კავშირის კომუნისტური პარტიის საოლქო კომიტეტის განათლებისა და მეცნიერების განყოფილების ხელმძღვანელი იყო.
• 1988-1990 წლებში ჩრდილოეთ ოსეთის ასსრ-ის სახალხო განათლების მინისტრი იყო.
• 1990-1993 წლებში ჩრდილოეთ ოსეთის რესპუბლიკის მინისტრთა საბჭოს თავჯდომარის მოადგილე იყო.
დიპლომატიური კარიერა
• 1994 წელს კარგიევმა რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროში დაიწყო მუშაობა.
• 1994-1997 წლებში თურქმენეთში რუსეთის საელჩოში მრჩეველია.
• 1997-2000 წლებში თურქეთში რუსეთის საელჩოში პირველი მდივანი, მრჩეველია.
• 2001 წლის მარტში სამინისტროში ფედერაციის სუბიექტებთან, პარლამენტთან და საზოგადოებრივ ორგანიზაციებთან მუშაობის დეპარტამენტში განყოფილების უფროსად დაინიშნა.
• 2003-2004 წლებში კარგიევი, პირველი კლასის მრჩეველის დიპლომატიურ რანგში, თურქეთის ქ. ტრაპიზონში გენერალურ კონსულად დაინიშნა.
• 2004-2007 წლებში თურქეთში რუსეთის საელჩოში მრჩეველ-დესპანია.
• 2006 წლის თებერვალში კარგიევს მეორე კლასის საგანგებო და სრულუფლებიანი დესპანის დიპლომატიური რანგი მიენიჭა.
• 2007 წლის სექტემბრიდან 2008 წლის ოქტომბრამდე კარგიევი სამინისტროს დსთ-ის ქვეყნების მე-4 დეპარტამენტში მთავარი მრჩეველის თანამდებობაზე დაინიშნა. სამმართველოს პასუხისმგებლობაა სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებთან ურთიერთობა. 2008 წლიდან დეპარტამენტი რუსეთის მიერ ოკუპირებულ საქართველოს რეგიონებსაც ფარავს.
• 2008 წლის 25 ოქტომბერს, რუსეთის მიერ ე.წ. „სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის“ დამოუკიდებლობის აღიარების შემდეგ, რუსეთის პრეზიდენტის N1528 ბრძანებით კარგიევი ცხინვალში რუსეთის პირველ „ელჩად“ დაინიშნა.

"Ambassador" of the Russian Federation to the Tskhinvali region
• Elbrus Kargiev was born on August 22, 1944 in the city of Dzaujikau (present-day city of Vladikavkaz), North Ossetian ASSR, Soviet Union.
• In 1966, he graduated from the North Caucasus Mining and Metallurgical Institute in Vladikavkaz. For several years, he was a lecturer at the same university and later – a vice-rector.
• In 1987, Kargiev graduated from the Academy of the Social Sciences of the Communist Party of the Soviet Union in Moscow.
• Kargiev is a candidate of technical sciences and associate professor.
• In 2014, Kargiev was awarded the Order of Friendship of the „Republic of South Ossetia.“ He has also been awarded other orders of the „Republic of South Ossetia.“
• In 1983-1988, Kargiev was the Head of the Department of Science and Educational Institution of the Regional Committee of the CPSU of the North Ossetian ASSR.
• In 1988-1990, he was the Minister of Public Education of the North Ossetian ASSR.
• In 1990-1993, he was the Deputy Chairman of the Council of Ministers of the Republic of North Ossetia.
Diplomatic Career
• In 1994, Kargiev started work in the Ministry of Foreign Affairs of Russia.
• In 1994-1997, he was the Advisor to the Russian Embassy in Turkmenistan.
• In 1997-2000, he was the First Secretary and the Adviser to the Russian Embassy in Turkey.
• In March 2001, he was appointed as the Head of Division of the Russian Foreign Ministry's Department for Liaisons with the Constituent Entities of the Federation, Parliament and Public Organizations.
• In 2003-2004, Kargiev, in his diplomatic capacity of the First Class Counselor, was appointed as Consul General in Trabzon, Turkey.
• In 2004-2007, he was the Counselor-Ambassador to the Russian Embassy in Turkey.
• In February 2006, Kargiev was awarded the diplomatic rank of the Second Class Extraordinary and Plenipotentiary Envoy.
• From September 2007 to October 2008, Kargiev was  the Chief Counselor to the 4th Department of the CIS Countries of the Ministry. The department is responsible for relations with the South Caucasus countries. Since 2008, the Department has covered the Russian-occupied regions of Georgia.
• On October 25, 2008, after the recognition of the so-called independence of the „Republic of South Ossetia,“ as per a Russian Presidential order N1528, Kargiev was appointed as the First „Ambassador“ of Russia to Tskhinvali.
• In 2011, he was awarded the diplomatic rank of First Class Extraordinary and Plenipotentiary Envoy.