აფხაზეთი მოსკოვში გამართულ ტურისტულ გამოფენაზე
19-21 მარტს მოსკოვში ტურიზმისა და მომსახურების ინდუსტრიის საერთაშორისო გამოფენა - МІТТ- 2024 გაიმართა. გამოფენაზე წარდგენილი იყო აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის სტენდიც.
აფხაზური სტენდი გამოფენაზე წარდგენილი იყო გულრიფშში მდებარე შაკურანის მღვიმის სტილში, რითიც აფხაზურ დელეგაციას აფხაზეთის ტურისტული პოტენციალის ჩვენება სურდა. დელეგაციის წევრები იყვნენ დე ფაქტო ტურიზმის მინისტრი, თეიმურაზ ხიშბა და აფხაზური ტურისტული კომპანიების წარმომადგენლები. გამოფენა მოინახულა რუსეთში აფხაზეთის „ელჩმა“ ალხას კვიცინიამაც.
ტურისტული გამოფენა რუსეთში უკვე 30 წელია იმართება. მასზე წარმოდგენილნი არიან დელეგაციები რუსეთის 58 რეგიონიდან და 29 სხვადასხვა ქვეყნიდან.

On March 19-21, the International Travel and Hospitality Show, MITT-2024, was held in Moscow in which Abkhazia also participated.
At the exhibition, the stand of the de facto republic of Abkhazia was presented in the style of the Shakurani cave located in Gulripshi. Thus, the Abkhaz delegation wanted to show the tourism potential of Abkhazia. The members of the delegation were the de facto Minister of Tourism, Teimuraz Khishba, and representatives of Abkhaz tourism companies. Abkhazia's “Ambassador” to Russia, Alkhas Kvitsinia, also visited the exhibition.
The tourist exhibition which has been held in Russia for 30 years represents delegations from 58 regions of Russia and 29 different countries.