მოსკოვში რუსულ-აფხაზური სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა
აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკისა და რუსეთის ფედერაციის ერთობლივმა სამუშაო ჯგუფმა 2 აგვისტოს, ერთიანი სოციალური და ეკონომიკური სივრცის ფორმირების პროგრამის განხორციელების საკითხზე შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრას აფხაზეთის მხრიდან „ვიცე-პრემიერი“ და ე.წ. ეკონომიკის მინისტრი კრისტინა ოზგანი  და დე ფაქტო მთავრობის სხვა წევრები ესწრებოდნენ. რუსულ მხარეს წარმოადგენდნენ რუსეთის ეკონომიკური განვითარების მინისტრის მოადგილე დიმიტრი ვოლვაჩი და იუსტიციის, ფინანსთა და ენერგეტიკის, შრომის, განათლების, მრეწველობისა და ვაჭრობის სამინისტროს, ფედერალური საგადასახადო და საბაჟო სამსახურების წარმომადგენლები.
ერთიანი სოციალური და ეკონომიკური სივრცის შექმნა რუსეთსა და აფხაზეთს შორის მიზნად ისახავს ზემოაღნიშნულ სფეროებში მხარეების მიერ ერთობლივი პროექტების განხორციელებისათვის სამართლებრივი დაბრკოლებების მოხსნას. აღნიშნული პროგრამა მხარეებმა 2022 წლის 12 ნოემბერს დაამტკიცეს. იგი 2021-2023 წლებში განხორციელებულ აქტივობებს მოიცავს და ვრცლდება მოქალაქეობის, საგადასახადო და საბაჟო რეგულირების საკითხებსა და ინვესტიციის სფეროებზე.

Meeting of the Russian-Abkhaz Working Group in Moscow
On August 2, the joint working group of the de facto Republic of Abkhazia and the Russian Federation held a meeting on the implementation of the program for the formation of a single social and economic space.
The meeting was attended by the “Deputy Prime Minister” and the so-called Minister of Economy, Kristina Ozgan, and other members of the de facto government. The Russian side was represented by the Deputy Minister of Economic Development, Dmitry Volvach, and representatives of the Ministries of Justice, Finance and Energy, Labor, Education, Industry and Trade, Federal Tax and Customs Services.
The creation of a single social and economic space between Russia and Abkhazia aims at removing legal obstacles to implementing of joint projects by the parties in the above-mentioned fields. The mentioned program was approved by the parties on November 12, 2022. It covers the activities to be carried out in 2021-2023 and extends to the issues of citizenship, tax and customs regulation and investment areas.