აფხაზეთში ვლადიმერ პუტინის მხარდამჭერ შტაბს 15 ორგანიზაცია შეუერთდა
აფხაზეთში რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტის ვლადიმერ პუტინის მხარდამჭერ საზოგადოებრივ შტაბს, საერთო ჯამში, 15 ორგანიზაცია შეუერთდა.
შტაბს შეუერთდნენ სომხური და ბერძნული თემები აფხაზეთში, „Горец“-ის ბატალიონის ვეტერანთა კავშირის ფონდი და სხვები. შტაბს მხარდაჭერა გამოუცხადა აფხაზეთის სახალხო პარტიის თავმჯდომარემ, სამეცნიერო-კულტურული ცენტრის ხელმძღვანელმა, ავღანეთის ვეტერანთა აფხაზური კავშირის თავმჯდომარემ და სხვებმა.
შტაბი მიმდინარე წლის 1 თებერვალს შეიქმნა. მისი მიზანია პუტინის მხარდამჭერთა გაერთიანება და სხვადასხვა ღონისძიების ჩატარება, რომლებიც ემსახურება სტრატეგიული პარტნიორობის გაღრმავებას რუსეთის ფედერაციასა და აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკას შორის.

In Abkhazia, 15 Organizations Joined the Public Headquarters in Support of Vladimir Putin
In Abkhazia, a total of 15 organizations joined the public headquarters in support of the Russian President, Vladimir Putin.
The Armenian and Greek communities in Abkhazia, the Veterans Union Foundation of the “Gorets” Battalion and others joined the headquarters. The Chairman of the People's Party of Abkhazia, the Head of the Scientific and Cultural Center, and the Chairman of the Abkhazian Veterans Union of Afghanistan expressed their support.
The headquarters was established on February 1, this year. Its goal is to unite Putin's supporters and hold various events aimed at deepening the strategic partnership between the Russian Federation and the de facto republic of Abkhazia.