ბჟანია მოსკოვში კურატორს შეხვდა
მოსკოვში აფხაზეთის დე ფაქტო პრეზიდენტის ასლან ბჟანიას სამუშაო ვიზიტი დაიწყო. ბჟანია რუსეთის პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილეს დიმიტრი კოზაკს შეხვდა, რომელიც აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის კურატორია და ამ მიმართულებით ყველაზე გავლენიანი ფიგურაა.
შეხვედრაზე აფხაზეთში კორონავირუსით ინფიცირებულთა რაოდენობის ზრდის ფონზე დახმარების, ვაქცინის ახალი პარტიის მიწოდების, ივლისში სტიქიური უბედურებების შედეგად მიყენებული ზიანის ლიკვიდაციაში დახმარებისა და რუსეთის მიერ დაფინანსებული საინვესტიციო პროგრამის განხორციელებასთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს. ბჟანია ასევე შეხვდა, პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უცხო ქვეყნებთან რეგიონთაშორისი და კულტურული კავშირების სამმართველოს უფროსს იგორ მასლოვს, რომელიც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონს კურირებს.
ბჟანია მოსკოვს სამუშაო ვიზიტით აპრილსა და მაისშიც ესტუმრა. 2020 წელს ბჟანია შვიდი „ოფიციალური“ ვიზიტით იმყოფებოდა რუსეთში.

A working visit of the de facto President of Abkhazia, Aslan Bzhania, started in Moscow. Bzhania met with Dmitry Kozak, the Deputy Head of the Russian Presidential Administration, who supervises the directions of Abkhazia and the Tskhinvali region and is one of the most influential officials in this field.
The meeting discussed issues related to assistance amid the growing coronavirus infection in Abkhazia, the delivery of a new batch of the vaccine, support in eliminating the damage caused by natural disasters in July, and the implementation of the Russian-funded investment program. Bzhania also met with Igor Maslov, the Head of the Directorate for Interregional Relations and Cultural Contacts with Foreign Countries. Maslov oversees the directions of Abkhazia and the Tskhinvali region.
Bzhania paid working visits to Moscow in April and May. In 2020, Bzhania had seven “official” visits to Russia.