ბჟანიას სამუშაო ვიზიტის მეორე დღე მოსკოვში
მოსკოვში სამუშაო ვიზიტის მეორე დღეს დე ფაქტო პრეზიდენტი ასლან ბჟანია რუსეთის მთავრობის ვიცე-პრემიერს ალექსანდრ ნოვაკს შეხვდა. შეხვედრაში აფხაზეთის მხრიდან დე ფაქტო ვიცე-პრემიერი კრისტინა ოზგანიც მონაწილეობდა. შეხვედრაზე აფხაზეთის ენერგოუზრუნველყოფის ოპტიმიზაციის საგზაო რუკის განხორციელებისა და აფხაზეთის გაზიფიკაციის გენერალური სქემის შემუშავების საკითხები განიხილეს.
ამავე დღეს ბჟანია უშიშროების საბჭოს მდივნის მოადგილეს რაშიდ ნურგალიევს შეხვდა, რომელიც უშიშროების საბჭოში აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის კურატორია.
ბჟანიას სამუშაო ვიზიტი მოსკოვში 29 ივლისს დაიწყო. ვიზიტის პირველ დღეს ბჟანია რუსეთის პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილეს დიმიტრი კოზაკს შეხვდა, რომელიც აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის კურატორია და ამ მიმართულებით ყველაზე გავლენიანი ფიგურაა. ამავე დღეს ბჟანია ასევე შეხვდა, პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უცხო ქვეყნებთან რეგიონთაშორისი და კულტურული კავშირების სამმართველოს უფროსს იგორ მასლოვს, რომელიც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონს კურირებს.
ბჟანია სამუშაო ვიზიტით მოსკოვს აპრილსა და მაისშიც ესტუმრა. 2020 წელს კი, ბჟანია შვიდი „ოფიციალური“ ვიზიტით იმყოფებოდა რუსეთში.

On the second day of his working visit to Moscow, the de facto President, Aslan Bzhania, met with the Russian Deputy Prime Minister, Alexander Novak. The de facto Deputy Prime Minister of Abkhazia, Kristina Ozgan, also participated in the meeting which discussed the implementation of the roadmap for the optimization of energy supply and the development of a general gasification scheme for Abkhazia.
On the same day, Bzhania met with the Deputy Secretary of the Security Council, Rashid Nurgaliyev, who oversees the direction of Abkhazia and the Tskhinvali in the Security Council.
Bzhania’s working visit in Moscow started on July 29. On the first day of his visit, Bzhania met with Dmitry Kozak, the Deputy Head of the Russian Presidential Administration, who supervises the directions of Abkhazia and the Tskhinvali region and is one of the most influential officials in this field. On the same day Bzhania met with Igor Maslov, who oversees the directions of Abkhazia and the Tskhinvali region.
Bzhania paid working visits to Moscow in April and May. In 2020, Bzhania had seven “official” visits to Russia.