ბიბილოვმა და კოშინმა საინვესტიციო პროგრამის განხორციელების საკითხი განიხილეს
2019 წლის 23 მაისს ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო პრეზიდენტმა ანატოლი ბიბილოვმა რუსეთის მიერ დაფინანსებული საინვესტიციო პროგრამის განხორციელების საკითხი რუსეთის ფედერაციის ჩრდილოეთ კავკასიის საქმეთა მინისტრის მოადგილე იგორ კოშინთან შეხვედრაზე განიხილა. კოშინი, რომელიც სამინისტროში აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის კურატორია, ცხინვალში სამუშაო ვიზიტით იმყოფება.
ბიბილოვის განცხადებით, სამუშაოები ზოგიერთ ობიექტზე წინსწრებად მიმდინარეობს, ზოგიერთზე - დაგვიანებით. შეხვედრაზე 2020-2022 წლების საინვესტიციო პროგრამის მომზადების საკითხიც განიხილეს. ბიბილოვის განცხადებით, უკვე დაიწყეს იმ ობიექტების პროექტების მომზადებაც, რომლებიც 2020 წლის პროგრამაში შევა. კოშინის განცხადებით, საინვესტიციო პროგრამა 2018 წლისთვის პრაქტიკულად 100%-ით შესრულდა, რაც პირველი შემთხვევა იყო. კოშინმა დადებითად შეაფასა დაგეგმილი პროექტების ვადებში განხორციელების ფაქტი.

Bibilov and Koshin Discussed the Issue of Investment Program Implementation
On May 23, 2019, Anatoly Bibilov, de facto President of Tskhinvali Region, discussed the issue of implementation of investment program, financed by Russia, at the meeting with Igor Koshin, Deputy Minister of North Caucasus Affairs of the Russian Federation. Koshin, curator at the Ministry to Abkhazia and Tskhinvali Region, paid three day working visit to Tskhinvali.
According to Bibilov, some works are being conducted before due date, some with delay. Preparation of investment program for 2020-2022 was also discussed at the meeting. According to Bibilov projects included in the program for 2020 are already being prepared. Koshin noted that investment program for 2018 has been completed almost by 100% for the first time. Koshin praised the projects timely implementation.