ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო რესპუბლიკის პრეზიდენტი, ალან გაგლოევი სააქციო საზოგადოება - „რუსული საექსპორტო ცენტრის“ გენერალურ დირექტორს, ვერონიკა ნიკიშინას შეხვდა.
შეხვედრის ფარგლებში „ცენტრმა“ და დე ფაქტო რესპუბლიკამ ხელი მოაწერეს მემორანდუმს, რომელიც სავაჭრო და ეკონომიკურ საკითხებში თანამშრომლობას ითვალისწინებს. ნიკიშინამ აღნიშნა, რომ აღნიშნული მემორანდუმი სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების განვითარებას შეუწყობს ხელს.
„რუსული საექსპორტო ცენტრი“ მხარს უჭერს რუსეთიდან დე ფაქტო რეგიონში პროდუქტების ექსპორტს. 2022 წლის განმავლობაში, ცენტრმა 20.6 მლნ აშშ დოლარის ოდენობის პროდუქტის ექსპორტს შეუწყო ხელი, რაც 2021 წელთან შედარებით, 40%-იანი ზრდაა.

The President of the de facto Republic of the Tskhinvali region, Alan Gagloyev, met with the General Director of the Russian Export Center JSC, Veronika Nikishina.
During the meeting, the center and the de facto republic signed a memorandum which envisages cooperation in trade and economic fields. Nikishina noted that the said memorandum will contribute to the development of trade and economic relations.
The Russian Export Center JSC supports the export of products from Russia to the de facto region. During 2022, the center contributed to the export in the amount of USD 20.6 million which is a 40% increase compared to 2021.