ასლან ბჟანიას შეხვედრა იანა ლანტრატოვასთან
აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის პრეზიდენტი, ასლან ბჟანია რუსეთის დუმის დეპუტატს, იანა ლანტრატოვას შეხვდა, რომელიც ოკუპირებულ აფხაზეთში ოჯახთან ერთად ისვენებს.
ლანტრატოვამ შეხვედრაზე განაცხადა, რომ აფხაზ ახალგაზრდებთან შეხვედრას აპირებს, რასაც ბჟანიამ მხარი დაუჭირა და განაცხადა, რომ „ახალგაზრდების სწორ კალაპოტში მოქცევა უზრუნველყოფს სახელმწიფოს სტაბილურობას“.
ლანტრატოვა რუსეთის ადამიანთა უფლებების საბჭოს პასუხისმგებელი მდივანი და რუსეთის სახელმწიფო დუმის განათლების კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილეა.

The President of the de facto Republic of Abkhazia, Aslan Bzhania, met with a deputy of the Russian State Duma, Yana Lantratova, who is vacationing with her family in the occupied Abkhazia.
At the meeting, Lantratova stated that she is going to meet with the Abkhaz youth. Bzhania supported her initiative and said that “orienting the youth in the right direction ensures stability in the state.”
Lantratova is the Executive Secretary of the Russian Human Rights Council and the First Deputy Chairman of the Education Committee of the Russian State Duma.