ხაჯიმბა ადიღეს რესპუბლიკას ესტუმრა
აფხაზეთის დე ფაქტო პრეზიდენტი რაულ ხაჯიმბა, არალეგიტიმურ საპრეზიდენტო არჩევნებში გამარჯვების შემდეგ, პირველი ვიზიტით ადიღეს რესპუბლიკას ესტუმრა. ერთდღიანი ვიზიტის ფარგლებში ხაჯიმბა რესპუბლიკის მეთაურს, მურატ კუმპილოვს შეხვდა და ადიღეს პირველი პრეზიდენტის, ასლან ჯამიროვის 80-წლის იუბილისადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებაში  მიიღო მონაწილეობა.
ეს ხაჯიმბას მესამე ვიზიტი იყო ადიღეაში, მანამდე იგი რესპუბლიკას 2015 და 2017 წლებში ეწვია. ჩრდილოეთ კავკასიის სხვა რესპუბლიკებიდან ხაჯიმბა ორ-ორჯერ იმყოფებოდა ყარაჩაეთ-ჩერქეზეთში (2015 და 2016 წლები) და ყაბარდო-ბალყარეთში (2016 და 2017 წლები). ჩრდილოეთ ოსეთის რესპუბლიკა - ალანიას, ერთხელ, 2017 წელს ესტუმრა.

Khajimba Visited the Republic of Adygea
Raul Khajimba, de facto president of Abkhazia, after the winning illegitimate presidential elections, paid first visit to the Republic of Adygea. During the one-day visit, Khajimba met with Murat Kumpilov, Head of the Republic and took part in a solemn event dedicated to the 80th anniversary of Aslan Jamirov, the first President of Adygea.
This was Khajimba’s third visit to Adygea, before he visited the republic in 2015 and 2017. Khajimba has visited other republics of the North Caucasus, twice - Karachai-Cherkessia (2015 and 2016) and Kabardino-Balkaria (2016 and 2017), and once the Republic of North Ossetia - Alania, in 2017.