პუტინმა ბიბილოვს უმასპინძლა
2020 წლის 13 მარტს ცხინვალის რეგიონის დე ფაქტო პრეზიდენტი ანატოლი ბიბილოვი რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტს ვლადიმერ პუტინს, მოსკოვში, კრემლში შეხვდა. შეხვედრაზე პუტინმა ორმხრივი ურთიერთობები დადებითად შეაფასა.
პუტინმა შეხვედრაზე განაცხადა, რომ „ვიცი, რომ თქვენ ასევე დაგეგმილი გაქვთ შეხვედრები ადმინისტრაციაში და მთავრობაში. ზოგადად ურთიერთობები ვითარდება აღმავალი ხაზით - კარგად. გასულ წელს საქონელბრუნვის ზრდა დაფიქსირდა. განხორციელდა 4.2 მლრდ რუბლის მოცულობის საინვესტიციო პროგრამაც.“
ეს ბიბილოვისა და პუტინის რიგით მეხუთე შეხვედრა იყო. პირველი შეხვედრა 2017 წლის 2 მაისს სოჭში გაიმართა, მეორე შეხვედრა, იმავე წლის ნოემბერში მოსკოვში. მესამე შეხვედრა 2018 წლის 24 აგვისტოს რუსეთის მიერ ცხინვალის რეგიონის დამოუკიდებლობის აღიარების 10 წლისთავს მიეძღვნა. მეოთხე შეხვედრა 2019 წლის 5 მარტს შედგა.

Putin Hosted Bibilov
On March 13, 2020, de facto President of the Tskhinvali Region Anatoly Bibilov met with the President of the Russian Federation Vladimir Putin in the Kremlin, in Moscow. At the meeting, Putin positively assessed bilateral relations.
He said that „I know that you (Bibilov) also have planned meetings in administration and government. Relationships in general are developing along an upward line - well. Last year there was an increase in turnover, was implemented investment program worth of 4.2 billion RUB.“
This was Bibilov and Putin’s fifth meeting. The first meeting was held in Sochi on May 2, 2017, the second meeting - in November of the same year in Moscow. The third meeting was dedicated to the 10th anniversary of the Tskhinvali Region independence recognition by Russia on August 24, 2018. The fourth meeting was held on March 5, 2019.