ბჟანია რუსეთის მთავრობის წევრებს შეხვდა
აფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის პრეზიდენტი ასლან ბჟანია მოსკოვში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში შეხვდა რუსეთის ეკონომიკური განვითარების მინისტრს, მაქსიმ რეშეტნიკოვსა და მთავრობის თავმჯდომარის მოადგილეს, ალექსანდრე ნოვაკს. ნოვაკი მთავრობაში ოკუპირებული რეგიონების კურატორია.
შეხვედრაზე განიხილეს ენერგეტიკის სფეროში თანამშრომლობის, „კანონმდებლობათა“ ჰარმონიზაციის, გაზიფიცირებისა და ინვესტიციების დაცვის საკითხი. გარდა ამისა, შეხვედრაზე დე ფაქტო რესპუბლიკასა და რუსეთს შორის ავიამიმოსვლის აღდგენის მნიშვნელობაზეც ისაუბრეს.
შეგახსენებთ, რომ ბჟანია მოსკოვში 14 თებერვლიდან იმყოფება. 19 თებერვალს იგი შეხვდა რუსეთის უშიშროების საბჭოს მდივნის მოადგილეს, რაშიდ ნურგალიევს, რომელიც საბჭოში ოკუპირებული რეგიონების კურატორია.

Bzhania met with Members of the Russian Government
During his working visit to Moscow, the President of the de facto Republic of Abkhazia, Aslan Bzhania, met with the Minister of Economic Development of Russia, Maxim Reshetnikov, and the Deputy Chairman of the Government, Alexander Novak, who supervises the direction of occupied regions in the government.
The meeting discussed the issue of cooperation in the field of energy, harmonization of “legislation,” gasification and protection of investments. In addition, the importance of restoring air traffic between the de facto republic and Russia was also noted.
Please be reminded that Bzhania has been in Moscow since February 14. On February 19, he met with the Deputy Secretary of the Russian Security Council, Rashid Nurgallyev, who oversees the occupied regions in the council.